ПСЖ торпилира Лион и се изкачи на върха
Мбапе се отчете с дубъл, Неймар се завърна в игра

Пари Сен Жермен се изстреля на върха на класирането във френската Лига 1 след гръмовна победа с 4:2 при гостуването на третия Олимпик Лион.

С две попадения за парижани се отличи Килиан Мбапе, а по един гол реализираха португалският халф Данило и аржентинецът Анхел ди Мария, чийто дом беше атакуван с взлом от крадци само преди няколко дни.

Статистиците побързаха да отбележат, че Мбапе вече има на сметката си 100 гола във френския елит – 84 е скипа на парижани и 14 – с този на Монако.

ПСЖ торпилира Лион и се изкачи на върха 1

В средата на второто полувреме Мбапе беше заменен от възстановената бразилската звезда Неймар, който записа първи игрови минути от 10 февруари насам.

Силите на Лион стигнаха само за утешителните попадения на алжиреца Ислам Слимани и нападателя на Кот д’Ивоар Максуел Корне.

Убедителният успех на парижани им позволи да задминат Лил, който се провали у дома – 1:2 срещу Ним.