Виолетовите играха почти през цялото второ полувреме с човек по-малко заради червен картон на Кнежевич

С голове на появилите се в игра през второто полувреме Дориан Бабунски и Чавдар Ивайлов бойкият тим на Ботев (Враца) надигра Етър с 2:0 в първата среща от плейофите в Efbet Лига.

Двата тима са в група Б на втората осмица, като заедно с Монтана и Славия ще се борят за своето оцеляване.

Ключов момент в двубоя беше показания директен червен картон на Ловре Кнежевич, който изблъска с две ръце бранителя на домакините Костадин Ничев.

Виолетовите бяха по-активният тим преди почивката, но решението на рефера Волен Чинков преобърна хода на събитията на терена.

Срещата бе решена в последния четвърт час игра. Северномакедонският нападател Дориан Бабунски даде аванс на Ботев с хубав удар с глава след центриране отдясно на Ничев.

Бившият играч на Етър – Ивайлов, пък сложи точка в спора с гол в добавеното време.

След победата врачани изскочиха на 11-а позиция с 25 точки от 27 мача, докато Етър е 13-и с 22 точки. По-късно днес един срещу друг се изправят Славия и Монтана.

В четвъртък Етър гостува на Монтана, а Славия е домакин на Ботев.

БОТЕВ (ВРАЦА) – ЕТЪР 2:0 (0:0)

ГОЛМАЙСТОР: 1:0 Дориан Бабунски (78), 2:0 Чавдар Ивайлов (90+1)

Ботев Враца: 1. Красимир Костов -в, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев, 77. Мартин Николов, 5. Костадин Ничев, 24. Аласан Н’Диайе (52′ – 22. Никола Колев), 23. Христо Златински- к, 28. Самир Аясс (52′ – 17. Чавдар Ивайлов), 10. Петър Атанасов, 94. Юлиан Ненов (46′ – 20. Дориан Бабунски), 9. Даниел Генов (90+3 – 15. Мирослав Маринов)

Резерви: 34. Дамян Дамянов -в, 14. Димитър Буров, 16. Петър Генчев, 15. Мирослав Маринов
Треньор: Веселин Великов

Етър: 1. Христо Иванов -в,к, 83. Алдаир Ферейра (63′ – 11. Даниел Младенов), 44. Божидар Кацаров, 10. Миси Мезу (63′ – 70. Кольо Станев), 84. Здравко Илиев, 22. Ловре Кнежевич, 26. Мариян Иванов, 7. Милчо Ангелов (73′ – 99. Преслав Боруков), 6. Пламен Крачунов, 16. Симеон Мечев, 23. Христофор Хубчев

Резерви: 13. Анатоли Господинов -в, 81. Венелин Филипов, 18. Николас Фемия, 3. Хосе Чембърс
Треньор: Александър Томаш

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: М. Иванов, Мечев, Крачунов (Ет

ЧЕРВЕН КАРТОН: Кнежевич (Ет)

СЪДИЯ: Волен Чинков