Радост за “червените”! ЦСКА с класически успех над Берое като гост
Дюкенс Назон, Тобиас Хайнц и Джонатан Линдсет се превърнаха в герои на вечерта за "армейците".

След като в изминалия кръг записа равенство с Черно море, сега ЦСКА се завърна на победния път.

“Червените”, оглавяване от Нестор Ел Маестро, победиха с класическото 3:0 Берое на стадиона в Стара Загора в среща от 8-ия кръг на efbet Лига.

Така столичният гранд вече се намира на 7-ата позиция с 12 точки, а “заралии” остават на 4-ото място с 13 пункта.

В 18-ата минута ЦСКА излезе напред в резултата, след като Дюкенс Назон се оказа на най-подходяща позиция в наказателното поле и с мощен шут не остави шансове на Родриго Ачинели.

Няколко секунди по-късно Тобиас Хайнц с майсторско изпълнение от дистанция удвои аванса на “армейците”.

Джонатан Линдсет в 64-ата минута също записа името си сред голмайсторите, за да оформи и крайното – 3:0, на таблото.

В 72-ата минута пък Жорди Говея от състава на Берое реализира гол за своя тим, който обаче бе отменен заради положение на засада.

В следващия кръг ЦСКА ще играе срещу ЦСКА 1948, а старозагорци ще се изправят срещу Черно море.

Снимка: startphoto.bg

Берое – ЦСКА (0:3)

0:1 Дюкенс Назон (18′)

0:2 Тобиас Хайнц (20′)

0:3 Джонатан Линдсет (63′)

Берое: 23 Родриго Ачинели, 2 Густаво Каскардо, 3 Франко Рамос, 4 Франческо Даниел Селест, 5 Лучиано Скуадроне, 6 Джорди Говеа, 11 Джани Политино, 14 Викторио Вълков, 17 Едуин Ласзо, 21 Сейхас, 99 Майк Севалос

Старши треньор: Густаво Араголаса

ЦСКА: 1 Густаво Бусато, 19 Иван Турицов, 15 Тибо Вион, 9 Дюкенс Назон, 29 Михаел Естрада , 26 Марселино , 7 Джонатан Линдсет, 14 Тобиас Хайнц, 21 Амос Юга, 6 Християн Петров, 13 Браян Кордоба