Радост за Осасуна – победи Жирона и ще играе в Европа
Памплонци с историческо класиране за Лига на Конференциите

Осасуна завърши сезон 2022/23 по възможно най-добрия начин, след като си спечели квота за европейските клубни турнири. Отборът от Памплона победи Жирона с 2:1 у дома в среща последния кръг на Ла Лига. Така Осасуна завърши сезона на 7-ото място в крайното класиране на испанската Ла Лига, изпреварвайки Атлетик Билбао.

Две попадения за памплонци вкара Анте Будимир в началото на второто полувреме. В 75-ата минута Рейниер върна едно попадение за каталунския тим.

Срещата приключи с много нерви, като гостите получиха доста картони в края. Вратарят Гацанига дори първоначално бе изгонен, но в крайна сметка получи само жълт картон.

Жирона завърши сезона на 10-ото място в Ла Лига, което е добро класиране за скромния каталунски тим. Осасуна пък ще дебютира в Лига на Конференциите през следващия сезон.