Райо Валекано взе трите точки срещу Лас Палмас
След серия от четири равенства Райо Валекано стигна до трите точки, с които събра 16 на седмо място във временното класиране в испанския футболен шампионат.

Отборът на Райо Валекано победи Лас Палмас с 1:0 като гост в среща помежду си от десетия кръг на испанската Ла Лига.

Лас Палмас е 12-и към момента с 11 точки в актива си. Домакините бяха близо до попадение в 34-ата минута на двубоя, когато Мунир Ел Хадади пропусна дузпа и резултатът остана 0:0.

Победата за Райо Валекано донесе 33-годишният нападател от Кабо Верде Тиаго Бебе в първата минута на добавеното време на срещата. Той влезе като резерва две минути по-рано и бе точен от дузпа за крайното 1:0 в полза на гостите.

Райо Валекано приключи мача с човек по-малко след втория жълт и съответно червен картон за Оскар Валентин в четвъртата минута на добавеното време.