Разгром за Гент над поляци и победа на ПАО срещу Марсилия
Панатинайкос победи Марсилия с 1:0, АЕК Ларнака и Макаби Тел Авив оставиха интригата за следващата седмица, а Гент разби Погон Счечин и реванша остана протоколен.

Гент успя да реши всичко в срещата си с полския Погон Счечин и ги победи вкъщи с 5:0. Белгийците си решиха нещата още през първата част, след като вкараха четири попадения чрез Гифт и Кайперс на два пъти (13′, 35′, 40′ и 45′ минути). Гифт оформи хеттрика си в 64-та минута.

АЕК Ларнака и Макаби Тел Авив не излъчиха победител в първата битка помежду си за влизане в плейофите на Лигата на конференциите. Мачът в Кипър завърши при равенство 1:1, като гостите от Израел поведоха в 64-ата минута с гола на Йонатан Коен, а десет минути преди края Имад Фарадж изравни за домакините.

Панатинайкос постигна изненадваща победа срещу Олимпик Марсилия с 1:0 с попадение на Бернард в 83-та минута, а в средата на втората част Конгдобиа получи втори жълт и респективно червен картон, като остави съотборниците си с човек по-малко. Реваншът е след седем дни на “Стад Велодром”.