Разлика в класите – Байерн 6… Майнц 2
Баварците триумфираха с шест различни голмайстори

Байерн (Мюнхен) се изстреля на върха на временното класиране в германската Бундеслига, след като постигна оглушителна победа с 6:2 срещу Майнц в двубой от 12-ия кръг на надпреварата.

Разлика в класите - Байерн 6... Майнц 2 1

Любопитно е да се отбележи, головете за баварците бяха дело на шестима различни голмайстори.Байерн на практика унищожи интригата още през първото полувреме след голове на Серж Гнабри, Джамал Мусиала и Садио Мане.

И след почивката домакините на намалиха оборотите и нанизаха още три поадения, дело на Леон Горецка, Матиас Тел и Ерик Максим Чупо-Мотинг. За гостите се разписаха Силван Видмер и Маркус Ингвартсен.

След убедителната съставът на Юлиан Нагелсма оглавява класирането на Бундеслигата в момента с актив от 25 точки, две повече от Унион (Берлин), който утре посреща Борусия Мьонхенгладбах.