Тимът на Нагелсман излезе с точка пред Байерн

С гол на испанския халф Дани Олмо РБ Лайпциг стигна до крехка победа с 1:0 при гостуването на Щутгарт и излезе начело във временното класиране на Бундеслигата.

Тимът на Юлиан Нагелсман оглави подреждането с 31 точки, следван от Байерн с 30, като баварците са с мач по-малко. Утре колосът от Мюнхен приема Майнц.

Олмо бе на точнoто място в точния момент в 67-ата минута и с удар от движение отбеляза единственото попадение в срещата. Минута по-късно Анхелино можеше да удвои, но шутът му бе блокиран. В 80-ата минута Амаду Айдара също имаше възможност да вкара втори гол, но и той не сполучи.

Най-чистото положение за Щутгарт дойде в 86-ата минута, когато Валдерам Антон нанесе опасен удар, но унгарският страж Петер Гулачи внимаваше и спаси.