РБ Лайпциг разби клетия Шалке 04 и се доближи на три точки до Байерн
"Червените бикове" вкараха 6 гола в Гелзенкирхен

РБ Лайпциг спечели гостуването си на Шалке 04 с 6:1 в среща от 17-ия кръг на Първа Бундеслига. “Червените бикове” се забавляваха на “Фелтинс Арена” и нанесоха ново тежко поражение на “кралскосините”, които остават твърдо последни в класирането с едва 9 точки.

Воденият от Марко Розе отбор пък събра 32 пункта с тази си победа и се доближи на 3 точки до лидера Байерн, като преди няколко дни двата тима направиха реми 1:1 в Лайпциг.

Срещата на “Фелтинс Арена” започна по страхотен начин за РБ Лайпциг – още в 7-ата минута Андре Силва откри резултата с мощен удар от 20-на метра.

В 15-ата минута Бенямин Хенрикс се разписа за 0:2, а в края на полувремето Андре Силва и Тимо Вернер добавиха по още един гол.

Соичиро Козуки отбеляза почетен гол за Шалке 04 в 56-ата минута. Домакините обаче бяха безпомощни до края на мача и допуснаха нови два гола – Дани Олмо вкара страхотно попадение в 83-ата минута, а в 89-ата Юсуф Поулсен оформи крайното 6:1.