Червените дяволи финишират на трето място в групата, РБ е на осминафинал

Непримирим РБ Лайпциг съумя да се наложи с 3:2 над Манчестър Юнайтед в среща от група H на Шампионската лига, слагайки край на надеждите на Червените дяволи за пробив в турнира.

Това бе последен мач в групата за двата отбора. С победата отборът на Лайпциг продължава напред към 1/8-финалите, а Юнайтед ще остане трети независимо от развръзката в прекратения мач между ПСЖ и Истанбул Башакшехир.

“Червените дяволи” влязоха по ужасяващ начин в мача и още в третата минута получи гол. Негов автор бе Анхелиньо. 10 минути по-късно домакините удвоиха преднината си чрез Айдара, а Анхелиньо отново блесна с асистенция.

Втората част ни предложи далеч по-вълнуващи моменти. В 69-тата минута Клуиверт успя да направи преднината на своя отбор внушителна. Манчестър Юнайтед даде всичко от себе си и успя да върне две попадения чрез Бруно Фернандеш(79′-дузпа) и Магуайър (83′), но силите им стигнаха дотам.

РБ Лайпциг – Манчестър Юнайтед 3:2 (2:0)

Голмайстори: 1:0 Анхелиньо (3), 2:0 Айдара (12), 3:0 Клуиверт (69), 3:1 Фернандеш (79 – дузпа), 3:2 Магуайър (82)

РБ Лайпциг: Гулаши, Анхелиньо, Орбан, Конате, Мукиеле, Хайдара, Забицер, Кампл, Нкунку, Форсберг, Олмо

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Магуайър, Линдельоф, Шоу, Матич, Мактоминей, Фернандеш, Телеш, Грийнууд, Рашфорд