Реал Мадрид настигна челниците в Ла Лига след 3:1 срещу Билбао
Карим Бензема се отчете с две попадения за победата

Реал Мадрид продължи възраждането си, регистрирайки трета поредна победа в Ла Лига – този път над Атлетик Билбао с 3:1, като успехът позовли на Кралския клуб да се изравни по точки с челниците в класирането Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид.

Германският национал Тони Кроос откри резултата в края на първата част. След почивката Капа възстанови равенството преди Карим Бензема да се разпише на два пъти, с което осигури този ценен успех на „Алфредо Ди Стефано“.

За гостите нещата станаха трудни рано в мача, след като Раул Гарсия си изкара два бързи картона в началото и остави своите да играят повече от 75 минути в намален състав.

Реал Мадрид – Атлетик Билбао 2:1 (1:0)

Голмайстори: 1:0 Кроос (45+1), 1:1 Капа (52), 2:1 Бензема (74), 3:1 Бензема (90+2)

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Рамос, Варан, Менди, Кроос, Модрич, Валверде (Иско – 64‘), Васкес (Родриго – 76‘), Бензема, Винисиус (Асенсио – 64‘)

Атлетик Билбао: Симон, Капа (Лекуе – 80‘), Йерай, Мартинес, Берчиче, Д. Гарсия, Венседор (Весга – 67‘), Де Маркос (Муниаин – 80‘), Р. Гарсия, Беренгер (Кордоба – 59‘), Уилямс (Виялибре – 67‘)