Реал Мадрид взе леко предимство в осминафиналния сблъсък от Шампионската лига срещу Атлетико Мадрид, побеждавайки с 2:1 на „Сантиаго Бернабеу“. „Кралете“ поведоха рано, но „дюшекчиите“ оказаха сериозна съпротива, което обещава интригуващ реванш.
Домакините удариха още в 4-ата минута. Федерико Валверде даде великолепен пас зад защитата към Родриго, който се измъкна от Хавиер Галан, премина покрай Клеман Ленгле и с точен удар покрай Хосе Мария Хименес прати топката в десния ъгъл на Ян Облак – 1:0.
Атлетико не се предаде и в 32-ата минута стигна до изравняване. Хулиан Алварес надхитри Едуардо Камавинга на границата на наказателното поле и с мощен диагонален удар порази левия ъгъл на Тибо Куртоа за 1:1.
Реал отново взе аванс в 55-ата минута. Браим Диас получи топката в наказателното поле, финтира Хосе Мария Хименес и с прецизен удар прати кълбото в долния ляв ъгъл на вратата на Облак – 2:1.
В 60-ата минута Атлетико бе близо до ново изравняване. Антоан Гризман проби през Камавинга и Менди и отправи мощен удар, но Куртоа реагира блестящо и с върха на ръкавиците изби топката.
Минута по-късно Хосе Мария Хименес отправи опасен удар след центриране от фаул, но топката мина над гредата.
Нюкасъл ще се опита да привлече бивш футболист на Реал Мадрид
Жозе Моуриньо иска играч на Уест Хям в Реал Мадрид
Реал Мадрид обсъжда привличането на една от звездите на Арсенал 
