Реал Мадрид отстъпи на РБ Лайпциг и допусна първа загуба в ШЛ
"Червените бикове" приземиха летящия високо състав на Карло Анчелоти.

Испанският гранд Реал Мадрид допусна първа загуба в настоящото издание на Шампионската лига.

Възпитаниците на Карло Анчелоти отстъпиха с 2:3 при гостуването си на РБ Лайпциг на “Ред Бул Арена” в среща от 5-ия кръг на груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир.

По този начин “белите” остават на първото място в група “F” с актив от 10 точки, докато “червените бикове” са на 2-ата позиция с 9 пункта.

През следващата седмица Реал ще премери сили със Селтик, докато РБ Лайпциг ще гостува на Шахтьор Донецк.

Домакините излязоха напред в резултата в 13-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар Андре Силва стреля с глава, но Тибо Куртоа спаси. Топката обаче стигна до Йошко Гвардиол, който бе оставен непокрит и с глава прати топката в мрежата на “кралете”.

Само 5 минути по-късно преднината на РБ Лайпциг се удвои. Звездният стрелец на “червените бикове” Кристофър Нкунку излезе на добра позиция и с бомбен шут остави Тибо Куртоа безпомощен под рамката на вратата.

Минути преди края на редовното време за второто полувреме падна още едно попадение в срещата. Марко Асенсио проби отлично по десния фланг и центрира към Винисиус Жуниор, който реализира с глава.

В 81-ата минута Тимо Вернер бе точен на празна врата след асистенция на Мохамед Симакан, а крайното – 3:2, оформи Родриго от дузпа в добавеното време на втората част.

РБ Лайпциг – Реал Мадрид 3:2

1:0 Йошко Гвардиол 13′, 2:0 Кристофър Нкунку 18′, 2:1 Винисиус Жуниор 44′, 3:1 Тимо Вернер 81′, 3:2 Родриго (д) 90’+3′

Ето и стартовите състави на двата отбора:

РБ Лайпциг: 21. Бласвих, 2. Симакан, 32. Гвардиол, 4. Орбан-к, 22. Раум – 8. Айдара, 24. Шлагер – 17. Собослай, 18. Нкунку, 10. Форсберг – 19. Андре Силва

Наставник: Марко Розе

Реал Мадрид: 1. Куртоа – 17. Лукас Васкес, 22. Рюдигер, 3. Милитао, 6. Начо-к – 12. Камавинга, 18. Чуамени, 8. Кроос – 11. Асенсио, 21. Родриго, 20. Винисиус

Наставник: Карло Анчелоти