Реал Мадрид прекъсна негативната серия след късметлийска победа
"Кралския клуб" спечели с 1:0 визитата си на Севиля след автогол на вратаря Буну

Шампионът Реал Мадрид записа скромна победа с 1:0 като гост на Севиля. Късметът беше на страната на „кралския клуб“ в днешния мач и трите точки за тима на Зидан дойдоха след автогол на вратаря Буну след почивката. Така Реал прекъсна серията от три поредни мача без победа в Ла Лига и влезе в Топ 3 с 20 точки. Севиля остава на 5-ото място с 16, а лидер е Реал Сосиедад с 24.

Иначе гостите започнаха много силно срещата от 12-ия кръг и пропуснаха няколко добри възможности за гол. Реал доминираше на терена до почивката, но без да успее да материализира своето предимство.

Севиля стартира по-добре второто полувреме, но отборът на Хулен Лопетеги нямаше късмет в 55-ата минута. При центриране на Менди отдясно Винисиус отклони леко кълбото, вратарят на Севиля не показа добра концентрация и сам прати в мрежата си за 0:1.

Домакините натиснаха в заключителните минути, но така и не стигнаха до точката.