Реал Мадрид срази Валенсия с два бързи гола след почивката
Карим Бензема напусна терена контузен през втората част

Реал Мадрид постигна рутинна победа с 2:0 над Валенсия в среща от 17-ия кръг на Ла Лига. Попаденията за “белия балет” реализираха Марко Асенсио и Винисиус Жуниор в рамките на две минути през второто полувреме.

Неприятното за “лос бланкос” в срещата бе травмата на звездата Карим Бензема. Френският нападател напусна терена контузен в 60-ата минута.

“Белият балет” имаше пълна доминация през първата част, но не успя да си извоюва аванс. В добавеното време гол на Антонио Рюдигер бе отменен заради нарушение на защитника.

В 52-рата минута Реал поведе със страхотен гол на Марко Асенсио. 120 секунди по-късно Винисиус Жуниор направи резултата 2:0 и предреши крайния изход на мача. За бразилецът този мач бе по-специален – номер 200 за него с екипа на “Кралския клуб”.

Валенсия пък трябваше да доиграва мача в намален състав, след като в 72-рата минута Габриел Паулиста изрита грубо Винисиус и бе изгонен с директен червен картон.

С този успех Реал Мадрид намали разликата до лидера Барселона на 5 точки, като двата отбора са изиграли по 19 срещи. Валенсия пък остана далеч назад на 14-ото място с актив от 20 пункта.