Реал Мадрид стартира с нулево реми в Ла Лига срещу Реал Сосиедад

Прочетена:1432
Реал Мадрид стартира с нулево реми в Ла Лига срещу Реал Сосиедад 1
1 0

Отборите на Реал Сосиедад и Реал Мадрид завършиха наравно 0:0 в двубой от втория кръг на испанската Ла Лига. “Белият балет” имаше тотално надмощие над съперника, но не успя да реализира попадение и стартира с равенство новия сезон в испанския елит, тъй като за гостите това бе първа среща за кампанията.

Реал Мадрид почиваше на старта на сезона, а в тазвечершния двубой Зинедин Зидан заложи на схема 4-2-3-1. На вратата стартира Тибо Куртоа, а пред него четиримата в защита бяха Менди, Рамос, Варан и Карвахал. В средата на терена френският специалист залоси на Кроос, Модрич и Йодегар. В нападение Реал стартира с Карим Бензема на върха на атаката, а по крилата действаха Родриго и Винисиус.

Домакините от Реал Сосиедад бяха в същата формация, като нападението им бе водено от шведския национал Александър Исак, подпомаган от Порту, Микел Оярсабал и Андер Мугуруса.

Първото полувреме на срещата предложи малко интересни положения, като те бяха в неговия край. В 37-ата минута гостите претендираха за дузпа за игра с ръка на съперников футболист в наказателното поле, но сигнал от главния арбитър Хуан Мунуера не последва. В 43-ата минута Тибо Куртоа се намеси отлично при удар на Александър Исак и резултатът остана непроменен.

В началните минути на втората част баските пропуснаха да открият резултата чрез Бареначея, чийто удар мина покрай гредата. В 53-ата минута Тони Кроос комбинира с Бензема и френският нападател шутира към вратата на съперника, но ударт му бе блокиран от Елустондо.

В 62-рата минута стражът на домакините Ремиро се намеси чудесно при опасен шут на Карим Бензема. Петнадесетина минути по-късно Винисиус направи добър пробив в полето на баските и комбинира с появилия се като резерва Марвин, който не успя да отиграе ситуацията по най-добрия начин.

Две минути преди края на редовното време Реал Сосиедад можеше да стигне до успеха, но шут на Давид Силва бе блокиран от Варан. Бившият играч на Манчестър Сити дебютира за тима от Сан Себастиян, появявайки се в игра в 63-ата минута на мястото на Исак.

В крайна сметка попадение в двубоя не падна и двата тима си разделиха по една точка. Това бе второ поредно реми за Реал Сосиедад на старта на сезона, тъй като в първия кръг направиха 1:1 срещу Валядолид като гост. За Реал Мадрид пък това бе дебютният мач за сезона и “лос бланкос” заеха 10-ата позиция в таблицата с една точка.