Реал Сосиедад отново лидер след победа над Гранада
Гостите бяха без куп основни футболисти

Реал Сосиедад отново оглави временното класиране в Ла Лига, след като надигра отслабения Гранада с 2:0 в среща от деветия кръг на надпреварата.

От състава на гостите отсъстваха голяма част от основните им футболисти, на които им беше забранено да пътуват до Сан Себастиан, тъй като в четвъртък бяха в контакт с играчите на кипърския Омония по време на мача от Лига Европа, за които стана ясно, че са с COVID-19.

Андалусийци пуснаха молба за отлагането на двубоя срещу Реал Сосиедад, но тя не беше уважена от Испанската футболна федерация. Стигна се дотам, че на вратата на Гранада застана юношата Анхел Хименес.

Домакините излязоха напред в средата на първата част, когато след центриране от корнер Льо Норман свали топката с глава към Начо Монреал, който отблизо не пропусна.

Само няколко минути след това Реал Сосиедад дублира аванса си, след като Микел Оярсабал превърна в гол дузпата, отсъдена за за нарушение на Хосе Санчес Мартинес срещу Начо Монреал в наказателното поле на Гранада.

През второто полувреме Сосиедад получи и втора дузпа, но ударът на Уилиан Жозе бе париран от Хименес.