Баските направиха обрат от 2:3 до 5:3

Реал Сосиедад спечели в страхотен голов трилър срещу Жирона с 5:2 на “Естадио Монтиливи” в каталунския град. Двата тима изиграха един от мачовете на сезона в Ла Лига, като баските направиха пълен обрат, след като до 66-ата минута изоставаха с 2:3.

Срещата започна по-добре за гостите, които откриха чрез Александър Сорльот в 8-ата минута. Жирона обаче направи обрат в рамките на 4 минути между 23-ата и 27-ата, когато Рикелме и Мартинс се разписаха.

Сорльот вкара втория си гол в срещата в 42-рата минута, за да изравни. Така двата тима се прибраха на почивка при равен резултат 2:2.

Валентин Кастеянос изведе Жирона напред в 48-ата минута след попадение, благодарение и на добрата асистенция на Вайехо.

Реал Сосиедад вдигна оборотите и в 66-ата минута Мендес вкара за 3:3. Пет минути след това Субимиенди се разписа за 4:3 в полза на гостите, като Микел Мерино се отличи с чудесна асистенция.

Такефуса Кубо сложи точка на спора с попадение в 85-ата минута, като Сорльот записа и асистенция след двата си гола.

Победата върна Реал Сосиедад в топ 6 на класирането на Ла Лига. Баските имат 13 пункта, колкото и петият Атлетико Мадрид.