Рейдът на Милан продължава, справи се и със Сампдория
Росонерите записаха осма победа при визитата в Генуа

Лидерът в Серия А Милан продължи убедителното си представяне, надигравайки с 2:1 като гост Сампдория в 10-ия си мач в първенството.

Осмият шампионатен успех остави Росонерите на върха с 26 точки, пет повече от градския съперник Интер и шест повече от Наполи и шампиона Ювентус. Милан и Юве пък продължават единствените тимове, които не познават вкуса на поражението.

Хората на Стефано Пиоли излязоха напред в резултата в самия край на първото полувреме, когато камерунският халф Франк Кеси превърна в гол дузпата, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на чеха Якуб Янкто.

Испанската резерва Саму Кастийехо дублира аванса на Милан в 77-ата минута с първото си докосване след появата си в игра след асистенция на Анте Ребич, а силите на Дория стигнаха само за утешителното попадение на Албин Екдал с глава след центрирането на Антонио Кандрева.