Реймс попари ПСЖ в шестата минута на добавеното време
Марко Верати с червен картон

Гол на Фалорин Балогун в шестата минута на добавеното време осигури на бойкия Реймс драматично равенство –  1:1, при гостуването на шампиона Пари Сен Жермен.

ПСЖ смяташе, че е сторил достатъчно, за да се отдалечи с пет точки пред основните си конкуренти във френската Лига 1, но гостите търпеливо дочакаха своя шанс.

Шест минути след почивката бразилската звезда Неймар реализира единственото попадение за парижени в мача, а асистенцията бе дело на испанския хаф Хуан Бернат.

Домакините трябваше да играят повече от 35 минути в намален състав, след като Марко Верати получи червен картон.

В самия край на срещата Балогун се оказа на точното място в точния момент след умело подаване на Камори Думбия и не сгреши – 1:1!

ПСЖ оглавява подреждането с 48 точки, три повече от втория Ланс и пет – пред третия Олимпик Марсилия. Реймс остава на 11-а позиция с 26 точки.