Рейнджърс и Стиви Джи с нов силен мач
Сините от Глазгоу не се дадоха на Славия Прага

Четири дни след спечелената 55-а шампионска титла на Шотландия Рейнджърс изигра нов силен мач, като този път удържа равенство – 1:1, при гостуването на Славия Прага в първия осминафинал от Лига Европа.

Чехите, които вече взеха скалпа на Лестър, се насладиха на летящ старт и поведоха в резултата след изумителен гол на румънския национал Николае Станчу в шестата минута.

Сините от Глазгоу обаче успяха да отговорят на предизвикателството и малко преди почивката снажният шведски бранител Филип Хеландер изравни.

В заключителните акорди на двубоя Алън МакГрегър направи спиращо дъха спасяване, за да запази резултата и превърна формацията на Стивън Джерард във фаворит седмица преди реванша на “Айброкс”.