Реми в контролата на Левски с Витоша (Бистрица)

Левски и Витоша (Бистрица) завършиха наравно – 1:1, в контрола, играна на помощния терен на стадион “Георги Аспарухов”.

Наставникът на Сините Георги Тодоров включи в игра преминаващите през пробен период Клаудио Тавареш и Алекс Петков, както и трениращия с отбора Атанас Курдов.

Нападателят Валери Божинов и френският защитник Тома Даске обаче се оплакват от здравословни проблеми и се ограничават с тренировки във фитнеса.

Отборът от Бистрица успя да открие резултата след само 16 минути игра. Венцислав Бонев оплете топката в мрежата с десния крак след центриране от ъглов удар, при който отбраната на Левски не беше позиционирана по най-добрия начин.

Левски имаше няколко изгодни положения за гол преди почивката, но пропуски последователно направиха Патрик-Габриел Галчев и Паулиньо, а в самия край на първото полувреме Валентин Галев парира шут на Борислав Цонев.

След почивката в игра за Сините се появи Живко Атанасов, който застана в центъра на защитата до Деян Иванов. Алекс Петков зае поста дефанзивен халф, а Орлин Старокин смени излязлия Стаматов на левия бек.

Витоша бе близо до втори гол, но Алекс Терзийски стреля на сантиметри покрай вратата, пазена от Николай Кръстев.

Малко повече от четвърт час преди края след хубава атака на домакините Насиру Мохамед шутира от въздуха, но ударът му разтърси напречната греда. Стотина секунди по-късно Атанасов прати с глава топката в мрежата след центриране от свободен удар на Галчев, но главният съдия Ивайло Ненков отсъди нарушение и попадението не бе зачетено.

В последните минути Левски се активизира, а минута преди изтичането на редовното време Насиру Мохамед бе повален в наказателното поле – дузпа. Борислав Цонев застана зад топката и с хладнокръвно изпълнение възстанови паритета.

ЛЕВСКИ – ВИТОША 1:1 (0:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Венцислав Бонев (16), 1:1 Борислав Цонев (89-дузпа)

Левски: Николай Кръстев, Клаудио Тавареш, Алекс Петков, Деян Иванов, Матео Стаматов (46 – Живко Атанасов), Орлин Старокин (70 – Николай Калинов), Борислав Цонев, Паулиньо, Насиру Мохамед, Патрик-Габриел Галчев, Атанас Курдов (74 – Мартин Хайдаров)

Резерви: Иван Топалов, Живко Атанасов, Мартин Хайдаров, Николай Калинов, Слав Петков, Добрин Денев, Виктор Георгиев, Илиан Йовчев

Старши треньор: Георги Тодоров

Витоша: Валентин Галев (66 – Диян Вълков), Марио Давчовски, Васил Първанов (60 – Мохамед Сила), Георги Върбанов, Ивайло Иванов, Венцислав Бонев, Кристиян Кочилов, Теодор Костадинов, Алекс Терзийски (Георги Амзин), Алекс Георгиев, Здравков Пенев

Резерви: Деян Вълков, Богомил Дяков, Янко Сандански, Четин Садула, Георги Амзин, Деян Христов, Илиян Йорданов, Христо Иванов, Мохамед Сила

Старши треньор: Асен Букарев