Рен подчини ПСЖ насред Париж
Рен шокира шампионите насред Париж и победи с 0:2

Шампионите от Пари Сен Жермен представи много слаба продукция и записаха домакинска загуба с 0:2 от Рен в мач от 28-ия кръг на френската Лига 1. Карл Токо Екамби вкара първия гол в последната минута на първата част, а три минути след паузата юношата на парижани Арно Калимуендо заби решителното второ попадение.

Големите звезди на домакините Килиан Мбапе и Лионел Меси не се представиха на кой знае какво високо ниво, като на всичко отгоре пропуснаха няколко добри положения още при 0:0. Заради контузии треньорът на парижани Кристоф Галтие не можеше да разчита на цели седмина футболисти, сред които са Серхио Рамос, Неймар, Ашраф Хакими и Маркиньос. Също поради травми “червено-черните” бяха без водещия си голмайстор Мартен Терие. На вратата на Рен излезе 37-годишният Стив Манданда.

С победата си днес Рен се изкачи на 5-то място с 50 точки с удобен шанс за финален щурм на Топ 4.