Рен разгроми Белфорт и достигна до полуфинала на Купата на Франция

В мача от четвъртфиналите на Купата на Франция Белфорт бе домакин на Рен .
Срещата се проведе на стадион „Аугуст-Бонал“ в Монбелиард и завърши с победа с 3: 0 за гостите.

В 23-ата минута бразилския нападател на Рен – Рафаел, откри резултата. През втората част от двубоя, в 71-ата минута, предимството на гостите в дългосрочен план бе засилено от нападателя МБайе Нианг, който успешно реализира дузпа. Третият гол бе отбелязан в допълнителното време от нападателя Теосон Сибачу.

Така Рен достигна до полуфинала на Купата на Франция, а Белфорт завърши участието си в турнира. Припомняме, че на 1/8 финалите Рен победи Анже с резултат 5: 4, а Белфорт успя да победи Монпелие (1: 0). В другите мачове от четвъртфиналите на Купата на Франция, Дижон ще се срещне с Пари Сен Жермен, Епинал ще приеме Сент-Етиен, а Лион ще играе с Олимпик Марсилия.