Рикардиньо развали празника на Ботев Пд при завръщането на “Колежа”
"Сините" победиха "канарчетата" пред 18 000 по трибуните!

Левски развали празника на Ботев Пловдив и победи “канарчетата” с минималното 1:0 на обновения стадион “Христо Ботев” в сблъсък от 28-ия кръг на efbet Лига.

Единственото попадение в мача на “Колежа” падна в 65-ата минута, когато централният нападател на гостите Рикардиньо се възползва от сериозна грешка в дефанзивен план на “жълто-черните” и реализира на празна врата.

Това бе втора поредна победа за столичани и те вече не познават вкуса на загубата в девет поредни срещи.

На съвсем различния полюс пък са футболистите на Бруно Балтазар, които отново разочароваха своите привърженици, след като Ботев Пловдив няма успех в шест последователни мача.

Иначе атмосферата на стадион “Христо Ботев”, който бе пълен до краен предел, бе невероятна, като привържениците и на двата отбора създадоха едно истинско шоу.

18 000 души заеха своите места на луксозното съоръжение и създадоха феноменална емоция за всички с множество димки и факли.

Началото на двубоя се бе забавило с няколко минути заради мощните димки от страна на привържениците на домакините, а през второто полувреме бултрасите отново показаха на какво са способни. В първите минути на втората част запалянковците се отчетоха с нова порция дим от факли, а малко след това последва и пищна заря.

С днешната победа Левски се намества на 4-ото място във временното класиране с актив от 51 точки, докато Ботев Пловдив е на 10-ата позиция в таблицата с 29 пункта.

Ботев Пловдив – Левски (0:1)

0:1 Рикардиньо (65′)

Стартовите състави на двата отбора:

Ботев Пловдив: 13 Хидайет Ханкич – 3 Па Конате 6 Дилан Мартенс 15 Джеймс Етоо 17 Николай Минков 18 Самюел Супрайен 19 Абдулайе  Траоре 24 Джаспър Ван Хертъм 26 Амаду Думбоуя 31 Уме Емануел 44 Роберто Пунчец

Старши треньор: Бруно Балтазар

Левски:1 Пламен Андреев 2 Жереми Петри 5 Келиан Ван Дер Каап 6 Цунами 8 Андриан Краев 9 Рикардиньо 10 Ивелин Попов 17 Уелтън Фелипе 18 Роналдо 23 Ноа Сонко Сундберг 30 Филип Кръстев

Старши треньор: Елин Топузаков