Рилски спортист приключи в Купата на ФИБА
Самоковци загубиха с 62:84 от БК Киево

Носителят на Купата и Супекрупата на България Рилски спортист (Самоков) отпадна от Купата на ФИБА-Европа след като загуби последния си мач от група “Б” като гост на БК Киев с 62:84 (13:23, 8:18, 17:26, 24:17) и завършват на последно място в класирането с 2 победи и 4 поражения.

Българските баскетболисти започнаха лошо срещата и в рамките на девет минути – две в края на първата четвърт и седем в началото на втората не вкараха кош, а домакините се възползваха отлично и стигнаха до аванс от около 20 точки.

След паузата добрата игра на домакините продължи, а играчите на Рилски спортист така и не намираха правилния начин да им противодействат, което доведе до ново покачване на разликата и на практика реши изхода на срещата.