Емил Ристосков ще бъде сред съдиите, ръководещи мачове в австрийската Първа Бундеслига, научи 7 Спорт.
31-годишният арбитър, който е син на бившия международен съдия Христо Ристосков, до този момент надуваше свирката в долните дивизии на средноевропейската страна.
Емил става първият българин, който ще бъде рефер на срещи от австрийския елитен ешелон.
Христо Ристосков беше съдия на ФИФА между 2004 и 2010 година, като е ръководил общо 42 международни мача, включително квалификации за европейско и световно първенство.
На сметата си има 159 мача в А група и 48 срещи в турнира за Купата на България, което го нарежда в Топ 10 на класацията по брой ръководени мачове за всички времена.
Бил е съдия на финала в турнира за Купата на България през 2004 година (ЦСКА – Литекс), както и на мача за Суперкупата през 2006 година.