Рома нокаутира Емполи за 6 минути с два корнера и доигра мача
"Вълците" влязоха в топ 3 с победа на "Олимпико"

Рома успя да стигне до лесен успех с 2:0 над Емполи в мача им от 21-ия кръг на Серия А и влезе в топ 3 на класирането.

“Вълците” си изковаха успеха в рамките на първите 360 секунди на мача. Първо в 2-та минута Пауло Дибала центрира в наказателното поле, а там Роджер Ибанез се извиси най-високо и с глава реализира.

Само четири минути по-късно отново аржентинецът прати центриране отново от корнер и този път Тами Ейбрахам засече за 2:0.

До почивката Ейбрахам имаше шанс да оформи класическа преднина за “вълците”, но беше спрян след страхотно спасяване на Викарио, а най-чистото положение за гостите беше в 44-та минута Тирон Ебуехи можеше да реализира от няколко метра, но прати топката над напречната греда.

Така Рома вече има 40 точки на третото място и завърза битката за топ 4, изпреварвайки Лацио, Аталанта и Милан, които са с мач по-малко.