Роналдо вкара две дузпи за успех на Юве срещу Дженоа
Португалецът изигра мач номер 100 за Бианконерите

Звездата на Ювентус Кристиано Роналдо реализира две дузпи в последния четвърт час игра, за да осигури ценната победа на Бианконерите с 3:1 при гостуването на Дженоа.

Това позволи на португалския нападател да той отбележи по запомнящ се начин своя мач номер 100 за гранда от Торино, който е четвърти в класирането в Серия А с 23 точки, колкото има и третият Наполи. Интер е втори с точка повече. Дженоа пък заемо предпоследно място и нямат победа в 10 кръга.

Първото полувреме завърши без голове, като Юве поведе шест минути след почивката чрез Паоло Дибала. Дженоа обаче отговори много бързо и  Стефано Стураро изравни след час игра.

В края дойде времето на Роналдо. В 78-та минута той превърна в гол дузпата, отсъдена за нарушение срещу Хуан Куадрадо, а съвсем малко преди изтичането на 90-те минути той бе точен от бялата точка за втори път, този път след фаул срещу Алваро Мората.

Така португалецът вече има на сметката си 10 гола в Серия А и 14 във всички турнири през този сезон.