Румъния спря националите ни по минифутбол напът към финала на ЕП
"Лъвовете" ни ще спорят за бронза с Казахстан в събота

Националният отбор на България по мини футбол пропусна възможността си да играе на финала на европейското първенство в Словаки. “Лъвовете” ни загубиха след 0:0 и дузпи срещу Румъния.

Румънците започнаха колебливо срещата, но постепенно успяха да влязат в мача. 10 минути след началото пред нашата врата стана напечено, след като вратарят Тодор Малинов получи тежък удар, но продължи игра. След 50 минути игра победител не беше излъчен.

При изпълнението на дузпите за българите вкараха Васил Гуджев, Александър Александър и нападателят Спас Милушев, докато Неделин Костадинов стреля над вратата.

Всичките изпълнители на Румъния бяха точни и северната ни съседка победи с 4:3 при наказателните удари. Отборът на селекционера Николай Михов ще играе за бронзовите медали срещу тима на Казахстан в събота.