Румъния срази Молдова в Кишинеу
Петима различни голмайстори за северните ни съседи

Румъния разгроми Молдова с категоричното 5:0 като гост в контролна среща, провела се на стадион “Зимбру” в столицата на бившата съветска република – Кишинеу.

Олимпиу Василе Мотуран постави началото на головия празник с попадения в 9-ата минута, а Дариуш Олару дублира аванса на северните ни съседи малко преди почивката.

Превъзходството на Румъния продължи и през второто полувреме, в което те добавиха нови три гола, дело на Александру Сикалду, Даниел Параскив и Адриан Рус.

Параскив се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него, при това само секунди, след като се появи в игра.

Любопитно е да се отбележи, че по време на двубоя в Кишинеу част от феновете по трибуните скандираха “Обединение”, призовавайки двете съседни държави към тази стъпка…