Салернитана отказа Аталанта от мечтата за Шампионска лига
Бергамаските допуснаха изненадващо поражение в Салерно

Салернитана победи Аталанта с 1:0 в двубой от 35-ия кръг на Серия А. Единственото попадение в мача вкара ветеранът Антонио Кандрева в добавеното време и зарадва феновете на стадиона в Салерно.

Аталанта влезе като фаворит в мача, който бе от много по-голямо значение за тях. Бергамаските се борят за класиране в Шампионска лига, но това поражение нанесе голям удар по мечтите им за топ 4. Аталанта остана с актив от 58 точки и е на пет от четвъртия Интер, който е с мач по-малко.

Салернитана пък се изравни по точки с 14-ия Емполи и постигна една от най-значимите си победи през сезона. Домакините не отстъпваха на съперника през целия мач и равният резултат изглежаше логичен. В 92-рата минута обаче Кжищоф Пиатек намери Антонио Кандрева, който порази вратата на Марко Спортиело – 1:0.

Така Салернитана се върна на победния път след три мача без успех. Отборът записа и първата си победа в историята над Аталанта в Калчото.