Септември докосна промоцията за Първа лига
Момчетата на Славко Матич разгромиха втория тим на Ботев (Пловдив)

Столичният Септември направи огромна крачка към жадуваната промоция за Първа лига, наслаждавайки се на категорична победа с 3:0 над втория тим на Ботев (Пловдив).

Успехът позволи на ансамбъла на Славко Матич да увеличи още повече преднината си на върха на класирането.

Септември докосна промоцията за Първа лига 1

Септември е начело с 68 точки от 34 мача, следван от Спартак (Варна) с 65 пункта от 32 срещи и Хебър (Пазарджик) с 61 точки от 33 двубоя.

Етър заема четвъртата позиция, която дава право на участие в бараж с предпоследния в Първа лига, с 59 точки от 32 мача, а Миньор (Перник) е пети с 57 от 33 срещи.

Домакините съумяха да наложат превъзходството си през второто полувреме, когато бяха реализирани и трите попадения.

Началото беше поставено четири минути след почивката, когато Асен Георгиев порази целта след удар с глава след центриране на Красиан Колев от ъглов удар.

В средата на втората част Александър Тодоров дублира преднината на домакините с шут от дистанция, а Атанас Кабов унижожи окончателно интригата в двубоя, разписвайки се в 81-ата минута.

Снимки: start-photo.bg