Севиля нанесе звучен шамар на Атлетико Мадрид в края (ВИДЕО)
Андалусийците вече са на 5 точки от лидера Реал Мадрид.

Отборът на Севиля постигна драматична победа с 2:1 над Атлетико Мадрид в двубой от 18-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двата тима изиграха очаквано оспорван мач, но късметът бе на страната на андалусийците, които триумфираха с трите точки в края на срещата.

Домакините поведоха още в 7-ата минута след невероятно попадение на Иван Ракитич от далечна дистанция. Възпитаниците на Диего Симеоне обаче възстановиха равенството в 33-ата минута, когато Тома Льомар центрира от ъглов удар в наказателното поле, а там с глава бе точен Фелипе.

И когато мачът изглеждаше, че ще завърши без победител, в 88-ата минута тимът на Севиля все пак успя да си подпечата победата след гол на Лукас Окампос.

Така Севиля вече заема 2-ата позиция в подреждането с актив от 37 точки, докато Атлетико Мадрид е на 5-ото място с 29 пункта.