Севиля с трудна победа над Кадис като домакин
С победата "андалусийци" вече са на 13-та позиция във временното класиране

Севиля победи Кадис с 2:0 в мач от 27-мия кръг на Ла Лига. Головете за ,,анадалусийци” реализираха Лукас Окампос и Юсеф Ен-Несири.

През първото полувреме не станахме свидетели на много положения, освен една ситуация, в която можеше да бъде свирена дузпа за Кадис, след като тима имаше претенции за това. В началото на втората част, Лукас Окампос успя да открие резултата за Севиля, след като отправи доста хубав удар, който се отклони от бранител на Кадис и влетя във вратата им.

Второто попадение падна четвърт час преди края на срещата. То бе дело на Юсеф Ен-Несири, който бе изведен по прекрасен начин от Брайън Хил, за да реализира за 2:0.

С тази победа, Севиля вече е на 13-то място с актив от 31 точки, докато отбора на Кадис е на 16-та позиция с 28 пункта, като се намира на само два от опасната зона.