Севиля сдаде шансовете за титла след хикс с изпадащия Алавес
Андалусийци може да изостанат на осем точки от Реал Мадрид още този уикенд

Единственият реален съперник на Реал Мадрид в битката за титлата в Ла Лига – Севиля допусна нова грешна стъпка в шампионата след като завърши наравно 0:0 срещу борещия се за оцеляването си в елита – Алавес.

В 6-та минута гол на Ен Несири беше отменен след сигнал на лайнсмена за засада, а до края на частта Алавес имаше повече опасни положения пред противниковата врата, но Риоха и Ескаланте пропуснаха да отбележат.

След почивката Окампос опропасти отличен шанс от малкия пеналт да отбележи, а в 64-та минута Рафа Мир стреля с глава, но Пачеко спаси по отличен начин.

Така Севиля остана втори в класирането с 55 точки – на пет зад Реал Мадрид, който е и с мач по-малко. Алавес пък остана 18-ти с 22 пункта.