Шалке разгроми Херта в битката за спасение
Домакините се измъкнаха от последната позиция

Намиращите се на последно и предпоследно място в Бундеслигата, преди двубоя, тимове на Шалке и Херта изиграха мач пълен с голове. Повечето попадения обаче бяха отбелязани от Шалке, които разбиха съперника си с 5:2.

Първата част бе изключително динамична и в нея бяха отбелязани 3 попадения. Първото бе дело на Тим Скарке, който даде аванс на Шалке в третата минута, след чудесна индивидуална игра и прекрасен завършващ удар, който удари горната греда преди да прекоси голлинията.

10 минути по-късно Мариус Бултер бе оставен сам в наказателното поле и той не пропусна да удвои резултата след добре насочен изстрел с глава. В добавеното време на първата част опитният Стеван Йоветич върна интригата в мача след прекрасно попадение.

Надеждите на гостите обаче бяха бързо попарени. Само 3 минути след почивката Симон Тероде отбеляза 3-ти гол за Шалке. Той се оказа на точното място при контраатака, която футболистите на Шалке изградиха светкавично.

В 78-та минута положението за гостите стана още по-тежко. Мариус Бултер отбеляза второто си попадение като прехвърли технично стража на Херта. 6 минути по-късно обаче Херта върна едно попадение чрез Марко Рихтер. Той се оказа на правилното място след прекрасно развилата се контраатака на гостите.

Крайното 5:2 бе оформено от Марчин Камински в 92-та минута, който не остави никакви шансове на Оливер Кристенсен, при чудесното си изпълнение от пряк свободен удар.

След тази победа  Шалке вече заема 16-ата позиция в класирането, а загубата за Херта означава свличане до последното 18-то място.