Шампионът Хебър поведе на Ястрежебски Венгел, но допусна обрат
Пазарджиклии записаха поражение с 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25) от първенеца на Полша

Българският шампион Хебър (Пазарджик) записа трета загуба в групите на Шампионска лига, след като отстъпи с 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25) на първенеца на Полша – Ястрежебски Венгел (Ястжембие-Здруй).

Волейболистите на Камило Плачи поведоха в резултата в мача в зала „Васил Левски“, но допуснаха пълен обрат в следващите части.

След поражението родният първенец заема четвъртата позиция в класирането с една победа и 2 точки (успех с 3:2 над германския вицешампион Фридрихсхафен).

Поляците, които за първи път загубиха гейм, са лидер в групата с 5 чисти победи в 5 мача.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) – ЯСТРЕЖЕБСКИ ВЕНГЕЛ, ЯСТЖЕМБИЕ-ЗДРУЙ (ПОЛША) 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25)

ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров – Теодор Салпаров-либеро (Пламен Шекерджиев, Дейвид Кръстев, Стойко Ненчев, Мартин Симеонов, Иван Станев, Петър Каракашев)

ЯСТРЕЖЕБСКИ ВЕНГЕЛ: Бенжамен Тонюти, Ян Хадрава, Тревор Клевено, Томаш Форнал, Лукас Вишниевски, Юрий Гладир – Якуб Попивчак-либеро (Рафал Шимура, Якуб Масира)

Снимка: Спортал