Шармантен френски шансон заглуши баварските ритми (видео)
"Петлите" доминираха в Мюнхен, но извоюваха победата след автогол

Световният шампион Франция се наслади на победен старт на Евро 2020, надигравайки с 1:0 трикратния европейски първенец Германия в дебютната си среща на шампионата.

Toва бе и първият случай, в който бундестимът губи първия си мач на финали на континентално първенство.

Шармантен френски шансон заглуши баварските ритми (видео) 1

“Петлите” направха важната крачка на “Алианц Арена” в Мюнхен след куриозно попадение в средата на първото полувреме. В 20-ата минута Пол Погба пласира ювелирен пас към Люка Ернандес на левия фланг.

Оттам играчът на Байерн центрира остро, а в опита си да изчисти топката опитният Матс Хумелс опъна мрежата зад вратата на Мануел Нойер, реализирайки един от най-нелепите автоголове в историята на европейските шампионати.

Бундестимът опита да отвърне на предизвикателството, ала срещна един изключително добре организиран в отбрана състав.

Шармантен френски шансон заглуши баварските ритми (видео) 2

Нещо повече, ансамбълът на Дидие Дешан продължи да създава по-сериозните положения за гол. В 66-ата минута Килиан Мбапе дори прати топката в мрежата на Германия за втори път, но арбитритете маркираха засада и попадението не бе зачетено.

Шармантен френски шансон заглуши баварските ритми (видео) 3

Звездата на ПСЖ получи топката зад защитата на германците, навлезе в наказателното поле и след серия от финтове нанесе коварен изстрел, който се оказа неразрешим ребус за Мануел Нойер.

Оказа се обаче, че в зародиша на атаката Мбапе е бил в положение на засада.

Доминацията на “петлите” продължи, а в 78-ата минута те имаха претенции за неотсъдена дузпа. Изглеждаше, че нахлуващият на скорост в наказателното поле Мбапе е фаулиран в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията.

Пет минути преди края и Карим Бензема оплете топката в мрежата, но и този път пък голът не бе зачетен заради засада на Мбапе.

ФРАНЦИЯ – ГЕРМАНИЯ 1:0 (1:0)

ГОЛМАЙСТОР: 1:0 Матс Хумелс (20-автогол)

ФРАНЦИЯ (4-4-2): 1. Уго Лорис – 2. Бенжамен Павар, 3. Преснел Кимпембе, 4. Рафаел Варан, 21. Лука Ернандес – 14. Адриан Рабио, 13. Нголо Канте, 6. Пол Погба – 7. Антоан Гризман, 10. Килиан Мбапе, 19. Карим Бензема

Резерви: 16. Стийв Манданда, 23. Майк Менан, 5. Клеман Лангле, 8. Тома Лемар, 9. Оливие Жиру, 11. Усман Дембеле, 12. Корентен Толисо, 15. Курт Зума, 18. Лука Дин, 20. Кингсли Коман, 22. Висам Бен Йедер, 25. Жул Кунде

Селекционер: Дидие Дешан

ГЕРМАНИЯ (3-4-3): 1. Мануел Нойер – 4. Матиас Гинтер, 5. Матс Хумелс, 2. Антонио Рюдигер –  6. Йосуа Кимих, 21. Илкай Гюндоган, 8. Тони Кроос, 20. Робин Госенс – 7. Кай Хаверц (73 – 19. Лерой Сане), 10. Серж Гнабри (73 – 11. Тимо Вернер), 25. Томас Мюлер

Резерви: 12. Бернд Лено, 22. Кевин Трап, 3. Марсел Халщенберг, 9. Кевин Фоланд, 11. Тимо Вернер, 15. Никлас Зюле, 16. Лукас Клостерман, 17. Флориан Нойхаус, 19. Лерой Сане, 23. Емре Джан, 24. Робин Кох, 26. Кристиан Гюнтер

Селекционер: Йоахим Льов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Йошуа Кимих (Герм)

СТАДИОН: “Алианц Арена”, Мюнхен

СЪДИЯ: Карлос дел Серо Гранде (Испания)