Нов шедьовър на Митко Илиев изкачи Локо (Пловдив) до Лудогорец

Няколко дни след солидния си старт в Лига Европа Локомотив (Пловдив) се завърна успешно и към ангажиментите си в Първа лига, надделявайки с 2:1 над бойкия Черно море в среща от четвъртия кръг на надпреварата.

В герой на мача за пореден път се превърна капитанът на домакините Димитър Илиев, който реализира победното попадение след изящно изпълнен пряк свободен удар малко след подновяването на играта.

Ценните три точки позволиха на Черно-белите да се изкачат на втората позиция във временното класиране с равен точков актив с лидера Лудогорец. Утре пък тимът на Бруно Акрапович ще разбере съперника си във втория предварителен кръг на Лига Европа.

Локо се наслади на летящ старт, откривайки резултата с първия отправен удар към стража на Моряците Георги Георгиев. След само четири минути игра находчивият Момчил Цветанов се протегна след центриране на Николай Николаев от десния фланг и прати топката в мрежата – 1:0.

Гостите отказаха да развеят белия флаг и половин час по-късно възстановиха паритета. Точен отблизо беше неспиращият да бележи Матиас Курьор, който завърши скоростна акция и зрелищна асистенция с пета на Васил Панайотов.

По време на почивката между двете полувремена Димитър Илиев получи наградата на Асоциацията на българските футболисти за най-добър играч за сезон 2019/20. Наставникът на Локомотив Бруно Акрапович пък получи приза за най-добър треньор на изминалия шампионат.

Наградата сякаш вля още повече самочувствие у Илиев, който само три минути след подновяването на играта не остави шансове на Георгиев с безупречно изпълнен пряк свободен удар – 2:1.

Наставникът на варненци Илиан Илиев опита да промени развитието на срещата с няколко смени, но до нов гол не се стигна.

Всъщност най-близо до ново попадения бяха домакините чрез Анте Аралица, чийто остър шут бе блокиран от Георгиев.

В добавеното време Черно море остана с намален състав, след като плеймейкърът Родриго получи втори жълт картон.

В следващия кръг Локомотив гостува на шампиона и временен водач в класирането Лудогорец в своебразно повторение на дуела за Суперкупата, спечелен от Черно-белите преди старта на първенството. Двубоят е на 12 септември от 20.00 часа на “Хювефарма Арена” в Разград.

Черно море пък ще е домакин на ЦСКА София.

ЛОКОМОТИВ (ПД) – ЧЕРНО МОРЕ 2:1 (1:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Момчил Цветанов (4), 1:1 Матиас Курьор (33), 2:1 Димитър Илиев (48)

Локомотив Пловдив: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Петър Витанов, Кристиан Илич, Николай Николаев, Кенан Муслимович, Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Георги Минчев

Треньор: Бруно Акрапович

Черно море: Георги Георгиев, Виктор Попов, Даниел Димов, Емил Янчев, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Стефан Велев, Илиан Илиев, Родриго, Матиас Курьор, Исмаил Иса

Треньор: Илиан Илиев

Жълти картони: Диниш Алмейда (Лок), Стефан Велев, Даниел Димов, Матиас Курьор, Васил Панайотов, Родриго (Чм)

Червен картон: Родриго (Чм)

Съдия: Георги Димитров