Шест чешки фойерверка заслепиха Естония
Халфът на Уест Хям Томаш Сучек се отчете с хеттрик

Чехия се наслади на мечтан старт на своята квалификационна кампания в Група Е, след като постигна оглушителна победа с 6:2 над Естония в полския град Люблин.

Тимът от балтийската република, който не можа да домакинства на своя земя заради наложените рестрикции заради увеличения брой заразени с коронавирус, поведе в резултата след гол на нападателя на Флора Рауно Сапинен след 12 минути игра.

Чехите обаче реагираха като попарени и между 18-ата и 56-ата минута нанизаха шест попадения. С хеттрик се отличи халфът на Уест Хям Томаш Сучек – футболист номер 1 на своята страна за миналата година, а по едно попадение добавиха Патрик Шик, Антонин Барак и Якуб Янкто.

В заключителните акорди на дуела естонците стигнаха и до утешителен гол на резервата Анри Ание.

В другата среща в групата фаворитът Белгия започна без проблеми пътя към Катар, надигравайки Уелс с 3:1.

В събота чехите са домакини именно на белгийците, а идния вторник гостуват на Уелс.