google новини лого Последвай ни
Добави коментар
"Топчиите" си осигуриха място в турнира след 33-ия кръг на Висшата лига

Арсенал допусна тежка загуба с 1:4 от Манчестър Сити в сряда, което бе сериозен удар по амбициите на тима на Артета за спечелване на титлата в Англия. Има нещо, което трябва да се отбележи, след поражението на “Етихад” – Арсенал се класира участие в груповата фаза на Шампионската лига през следващия сезон.

В сряда вечер тимът на Брайтън загуби с 1:3 от Нотингам Форест, което означава, че “топчиите” няма как да изпаднат от топ 4. Разбира се, това бе немислимо и дори Брайтън да бе спечелил, тъй като Арсенал надали ще загуби всичките си мачове до края на сезона, а конкурентите им само ще печелят.

Арсенал не е участвал в Шампионска лига от сезон 2016/17 г. Тогава “топчиите” финишираха първи в група с Лудогорец, Пари Сен Жермен и Базел. На 1/8-финалите воденият от Арсен Венгер отбор отпадна от Байерн Мюнхен.

В следващите пет сезона Арсенал участва в Лига Европа. През кампанията 2018/19 г. отборът игра финал в турнира, но загуби от лондонския си съперник Челси.