Шотландия и Швейцария с реми на Райненергищадион
И двата гола бяха отблелязани през първото полувреме.

Шотландия и Швейцария не се победиха и завършиха при равенство 1-1 като така шотландците запазиха своите шансове за класиране в следващата фаза, а „Кръстоносците“ дори имат шанс за първото място в групата при победа над Германия в последния си двубой от групата.

Халфът на Манчестър Юнайтед Скот МакТоминей откри резултата в 13тата минута след асистенция на Калъм МакГрегър, но преднината им се запази само 13 минути след като Джердан Шакири изравни в 26тата минута, възползвайки се от груба грешка в защитата на „Гайдарите“.

Най-интересното положение до края на мача беше отмения гол заради засада на Брийл Емболо в 83тата минута като и двата състава играха предпазливо и предпочетоха да не рискуват и да се задоволят с точката, която ги оставя в играта преди последните двубои от групата.

Шотландия ще се изправи срещу Унгария като ще се нуждае от задължителна победа, за да има шанс да се класиране за елиминационната фаза на Евро 2024.