Шведи разбиха АПОЕЛ, Георги Костадинов с цял мач за кипърците
Юргорден срази АПОЕЛ Никозия и гледа към групите на Лига на Конференциите

Юргорден записа класическа победа с 3:0 у дома срещу АПОЕЛ Никозия в първия мач между двата тима от плейофа за влизане в групите на Лигата на конференциите. Така отборът на българския национал Георги Костадинов гледа към изхода на турнира. Бившият играч на Левски стартира от първата минута и изигра цял мач, но не успя да помогне на своя тим да се противопостави на Юргорден.

Шведският тим откри резултата още в 8-aта минута с фамозен гол от центъра на Виктор Едвардсен, който прехвърли вратаря.

През втората част домакините вкараха още два гола чрез Хялмар Екдал и Густав Викхайм, които бяха точни съоветно в 54-тата и 65-ата минута. В 71-вата минута Юргорден остана с човек по-малко, след като втори жълт картон си изкара Расмус Шулер. В края на мача и АПОЕЛ остана с 10 души на терена, тъ йкато Хосе Анхел Креспо бе изгонен.

Следващият вторник АПОЕЛ посреща Юргорден в реванша, като кипърският тим има минимални шансове да влезе в групите на Лига на Конференциите.