Славия спря пропадането, но стигна само до точка срещу Пирин
"Белите" продължават да са в доста незавидно положение от началото на кампанията.

Намиращият се в сериозна криза от началото на сезона – Славия, спря пропадането от цели седем последователни загуби в efbet Лига.

“Белите” завършиха наравно 1:1 при визитата си на Пирин Благоевград на стадион “Христо Ботев” в мач от 12-ия кръг на шампионата.

Така столичани най-после стигнаха до позитивен резултат, въпреки че бяха дошли с нагласата за успех в гостуването си.

Победният устрем на Пирин пък бе спрян. Както е известно, “орлетата” нанизаха на сметката си три поредни победи.

В герой за Славия през първото полувреме се превърна Сибири Кейта, който преодоля двама играчи на съперника и с хубав шут от разстояние не остави шансове на Максим Ковальов. Това стана факт в 13-ата минута.

В 81-ата минута обаче Андрей Йорданов се оказа най-съобразителен в наказателното поле след изпълнение на ъглов удар и възстанови равенството на таблото, което се оказа и финално.

Във временното класиране Пирин заема 12-ото място с актив от 11 точки, а Славия е на 15-ата позиция с 5 пункта.

“Белите” на Иван Колев в следващия кръг ще премерят сили с Арда, докато “орлетата” на Иво Тренчев ще гостуват на Лудогорец.

Пирин – Славия (1:1)

0:1 Сибири Кейта (13′)

1:1 Андрей Йорданов (81′)

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Пирин: 12 Максим Ковальов, 6 Андрей Йорданов, 38 Александър Дюлгеров, 29 Мартин Бачев, 8 Дмитро Семенив, 73 Венцислав Бенгюзов, 4 Айуб Абу, 20 Аймен Суда, 17 Борис Тютюков, 11 Иван Тасев, 19 Юго Комано

Старши треньор: Иво Тренчев

Славия: 21 Светослав Вуцов, 37 Венцислав Керчев, 4 Виктор Генев, 6 Мартин Георгиев, 3 Ертан Томбак, 27 Емил Мартинов, 17 Ерол Дост, 73 Иван Минчев, 33 Галин Иванов, 93 Сибири Кейта, 14 Роберто Райчев

Старши треньор: Иван Колев