Славия и Царско село не намериха гола, греда спря “царете” ВИДЕО
"Белите" излязоха временно на първото място в efbet Лига

Славия и Царско село не успяха да си вкарат попадение в откриващата среща на 2-ия кръг в efbet Лига и завършиха наравно 0:0.

“Царете” бяха най-близо до гола, но гредата спря Александър Александров малко след почивката.

Първият опасен момент дойде в 12-ата минута, когато Тони Тасев стреля над вратата. Малко след това Димо Бакалов отговори с шут, който обаче бе блокиран и излезе в корнер. В 34-ата минута Ален Стеванович стреля силно, но Светослав Вуцов показа отличен рефлекс и изби.

Пет минути по-късно стражът на Славия отново трябваше да показва качествата си, когато Васил Шопов се завъртя по отличен начин в наказателното поле и стреля, но Вуцов спаси с крак.

След почивката гостите показаха по-настървена игра и след само три минути във втората част Александър Александров отправи бомбен изстрел, който разтресе десния страничен стълб.
Славия и Царско село не намериха гола, греда спря "царете" ВИДЕО 1
След час игра “белите” също имаха добра ситуация за гол, когато Радослав Кирилов навлезе в наказателното поле и стреля по земя, но Янко Георгиев успя да се намеси. Седем минути по-късно Мезу се опита да завърши бърза контраатака, но опитът му не намери целта, а повторенията показаха, че е бил и в засада.

Така Славия събра 4 точки в класирането и временно излезе на първото място, докато Царско село записа второто си равенство.

Славия: Вуцов, Томбак, Виячки, Христов, Соарес, Вълчев, Макрилос, Тасев, Кирилов, Стоев, Кръстев

Царско село: Георгиев, Бандаловски, Бакалов, Стеванович, Балтанов, Василев, Александров, Коуку, Нганиони, Попаидийн, Шопов