Славия записа победа над казахстанци във втората си контрола
Нападателят Ахмед Ахмедов се превърна в герой за столичния клуб след гол в края на мача.

Отборът на Славия записа победа с с 2:1 над казахстанския Кизилджар във втората си контрола от зимния подготвителен лагер в турския курорт Белек.

“Белите” поведоха в резултата още в 5-ата минута, когато Кристиян Стоянов бе точен с шут от далечна дистанция.

Съставът на Кизилджар възстанови равенството в 33-ата минута след гол на Черединов, но с попадение на Ахмед Ахмедов в 87-ата минута столичани излязоха като краен победител от проверката.

Любопитно е, че спарингът между двата тима завърши в 89-ата минута, тъй като Емил Виячки получи лоша контузия, след като стъпи в дупка за пръскачка на терена.

Третата проверка на Славия от подготвителния лагер е на 25-ти януари срещу Марибор.

Славия – Кизилжар (2:1)

1:0 Кристиян Стоянов (5)

1:1 Черединов (33)

2:1 Ахмед Ахмедов (87)

Стартовите състави:

Славия (първо полувреме): 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 77. Георги Вълчев, 55. Нейтън Гасама, 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 22. Дарко Тасевски, 88. Тони Тасев, 19. Мартин Сораков, 10. Владимир Николов;

Славия (второ полувреме): 1. Георги Петков, 83. Христо Попадийн, 23. Емил Виячки, 5. Велко Йеленкович, 4. Людовик Соарес, 14. Чунг Нгуен До, 73. Иван Минчев, 93. Камело Нгуена, 8. Емил Стоев, 33. Галин Иванов, 9. Ахмед Ахмедов.