Славия надигра ЦСКА София, Левски с равенство срещу Нефтохимик

С гол на Иван Вълев четвърт час след почивката Славия надигра ЦСКА София с 1:0 в среща от втория кръг на първенството при юношите (до 19 години), играла се на помощното игрище на стадиона в столичния квартал “Овча купел”.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалите през седмицата Рени Лазарова (дългогодишен служител в БФС) и легендата Бисер Михайлов.

Младите “армейци” също имаха своите шансове, но те бяха пропиляни от активните Мартин Смоленски и Марк-Емилио Папазов. Даниел Иванов пък уцели гредата.

Левски измъкна точка от Нефтохимик в мач, игран в Българово – 1:1. Попадението за Сините, водени от треньора Иво Градев, отбеляза Ивайло Христов в 52-ата минута.

Класирането след втория кръг се оглавява от Берое, който разгроми Хебър (Пазарджик) с 4:1 с голове на Христо Христов, Тони Николов, Георги Маджаров и Димитър Спасов.

С пълен актив от шест точки са още Черно море, прегазил Локомотив (Пловдив) с 3:0 и Пирин (Благоевград), надделял над Спетември с 1:0.