Лудогорец се нуждаеше от продължения, за да прекрачи в следващата фаза

Шампионът Лудогорец секна устрема на Локомотив (Пловдив) към трети пореден триумф в турнира за Купата на България, след като кипърецът Пиерос Сотириу реализира дебютния си гол за Орлите, а Мавис Чибута се разписа в продълженията при драматичната победа с 2:1 в 120-минутния четвъртфинален дуел, игран на “Хювефарма Арена”.

Успехът на тима на Валдас Дамбраускас сложи край на удивителна серия от 14 мача без загуба за Черно-белите, като последният им неуспех в състезанието бе регистриран преди 1240 дни – през октомври 2017 година Локо бе елиминиран от Славия.

След 1240 дни Локо загуби мач за Купата, Орлите са на полуфинал 1

Голът, който постави началото на победата на Лудогорец, превърнал се в първия полуфиналист тази година, падна стотина секунди след подновяването на играта – Бърнард Текпетей нахлу по левия фланг, стигна до аутлинията, откъдето центрира а пристигналия през зимната пауза от казахстанския Астана – Сотириу, не се нуждаеше от покана, за да прати топката в мрежата с глава.

Силен мач за домакините направи и дебютиралият в рамките на вратата Кристиан Кахлина, който на няколко пъти демонстрира високата си класа, парирайки опасни удари на играчи на Локомотив.

Най-изгодното положение за гостите беше пропиляно от Конър Руан, който не можа да преодолее Кахлина, след като беше изведен в удобна стрелкова позиция от Бирсент Карагерен.

Две минути преди края пък стражът парира с изумителен рефлекс коварен фалцов удар на Момчил Цветанов.

След 1240 дни Локо загуби мач за Купата, Орлите са на полуфинал 2

В последната четвърт на двубоя в игра за Локомотив се появи капитанът Димитър Илиев, който пропусна двубоят с Берое заради травма

Когато пък в Разград вече доволно потриваха ръце, гостите изригнаха! В третата минута на добавеното време Диниш Алмейда пласира находчива асистенция, а Георги Минчев най-после намери начин да преодолее Кахлина – 1:1 и битката продължи в продължения.

Клаудио Кешеру пропусна от близко разстояние в първия 15-минутен период, но нищо и никой не можеше да попречи на Чибота, който друблира между отбраната на пловдивчани и промуши топката покрай Илко Пиргов – 2:1 и Зелена радост!

След последния съдийски сигнал част от играчите на двата тима се сдърпаха на терена, а реферът Драгомир Драганов вдигна червени картони на Джордан Икоко от домакините и Паоло Уртадо от пловдичани.

Лудогорец, който е двукратен носител на Купата на България (2012, 2014 г) е само на една стъпка от четвърти финал в надпреварата в клубната си история.

Утре и в четвъртък ще се изиграят останалите три четвъртфинални срещи – ЦСКА 1948 – Арда, Славия – Левски и ЦСКА София – Ботев (Враца).

ЛУДОГОРЕЦ – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:1 (сл. пр.) (1:1, 0:0)

ГОЛМАЙСТОР: 1:0 Пиерос Сотириу (47), 1:1 Георги Минчев (90+3), 2:1 Мавис Чибота (114)

Лудогорец: 1. Кристиан Кахлина, 5. Георги Терзиев, 7. Алекс Сантана, 10. Елвис Ману (66′ – 95. Каули Оливейра), 19. Пиерос Сотириу, 21. Драгош Григоре, 22. Джордан Икоко, 24. Оливие Вердон, 25. Стефан Баджи (88′ – 12. Абел Анисе), 37. Бернард Текпетей (118′ – 32. Жосуе Са), 88. Вандерсон-К (46′ – 13. Мавис Чибота)
Резерви: 23. Пламен Илиев, 12. Абел Анисе, 28. Клаудиу Кешеру, 32. Жосуе Са, 64. Доминик Янков, 95. Каули Оливейра
Треньор: Валдас Дамбраускас

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов, 61. Диниш Алмейда, 5. Дейвид Малембана, 4. Кристиан Гомис, 11. Конър Руан, 44. Николай Николов (69′ – 14. Димитър Илиев), 34. Петър Витанов, 16. Лукас Салинас (79′ – Паоло Уртадо), 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен (89′ -6. Кристиан Илич) , 10. Георги Минчев
Резерви: 81. Кристиан Томов, 25. Лукас Масоеро, 6. Кристиан Илич, 23. Кристофър Гуартас, 39. Парвиз Умарбаев, 19. Александър Иванов, 14. Димитър Илиев
Треньор: Александър Тунчев

Жълти картони: Григоре (Луд); Николов, Масоеро, Илич (Лок)

Червени картони: Джордан Икоко (Луд), Паоло Уртадо (Локо Пд)