Сливен се завърна в Трета лига със загуба в Първомай
Драшков, Тенев и Петков се разписаха за Борислав

Завърналият се в третия ешелон Сливен отстъпи с 1:3 при гостуването на Борислав (Първомай) в среща от първия кръг на Югоизточната Трета лига.

Гостите от Града на стоте войводи излязоха напред в резултата малко след средата на първото полувреме, когато Георги Георгиев наказа неубедителна игра на отбраната на домакините след хубав пробив по левия фланг и без проблеми изпрати топката в опразнената врата.

Борислав обаче реагира бързо и още в 32-ата минута Александър Драшков възстанови равенството с глава след неразчетено излизане на стража на гостите Тодор Сапунджиев.

Тенчо Тенев направи 2:1 след продължително разбъркване в наказателното поле на Сливен в началото на втората част, а Томислав Петков оформи крайния резултат с хладнокръвен завършек в 79-ата минута.

Във втория кръг сливналии, предвождани от Александър Балездров, посрещата втората формация на Локомотив (Пловдив) в първото си домакинство за сезона. Борислав ще гостува на Сокол (Марково).